title

BLOG

 

Pomysł, który powstaje z wielu potrzeb

04 lut 2016, by Jakub 'Gardner' Myśliwiec in Aktualności

Co roku, kiedy z drzew opadają liście, do momentu, kiedy na wiosnę zazielenią się znowu wszystkich nas w Krakowie dręczy jeden i ten sam problem – zanieczyszczenia powietrza. Alarmy smogowe, permanentne zalecenia dla dzieci i osób starszych do pozostawania w domu – ale czy tam naprawdę jest lepiej?

Niektórzy z nas, wtajemniczeni – wiedzą jak poprawić jakość powietrza w swoich mieszkaniach. I nie wymaga to ani wielkich nakładów, ani zaawansowanych technologii. Po prostu uprawiamy dużo roślin, które produkują tlen i jony ujemne oraz oczyszczają powietrze z pyłów i toksyn.

Nieliczne firmy lokalne zdają sobie sprawę i z problemu i z rozwiązań, które wdrażają. Robią to aby poprawić jakość powietrza dla swoich pracowników, zwiększyć ich wydajność i efektywność, zredukować poziom stresu – a także by się wyróżnić i pokazać, że nie są obojętne na potrzeby ludzi. To postawa godna pochwały i promocji, jednak takich firm wciąż jest o wiele za mało.

Są też firmy, które zajmują się profesjonalnym zakładaniem zielonych aranżacji – takich nowoczesnych metod intensywnego zazielenienia jak ogrody wertykalne czy zielone ściany, które zajmują mało miejsca, a pozwalają wprowadzić bardzo dużo roślin do wnętrza. Jednak Kraków, miasto niezwykłe – pozostaje daleko w tyle za np. Warszawą lub Katowicami pod względem ilości zamówień na takie usługi. Rynek jest bardzo słabo rozwinięty. Dlaczego? Pewnie z niewiedzy czy nieświadomości.

Jak w takim razie uświadomić mieszkańców Krakowa, że rozwiązanie jest proste i leży w zasięgu ręki? Oczywiście godząc interes wszystkich tych grup.

Organizacja Ogrodów Polskich przedstawia akcję Zielone Wnętrze Miasta – już wkrótce więcej szczegółów!

SKOMENTUJ