title

BLOG

 

Dlaczego rośliny są dla nas tak ważne?

23 cze 2016, by in Publikacje

No właśnie, po co nam rośliny? Na pozór mogło by się wydawać, że bez nich nic by się nie zmieniło w naszym najbliższym otoczeniu. A nawet można by powiedzieć, że zyskamy, nie tracąc czasu na ciągłe ich podlewanie i pielęgnacje. Nic bardziej mylnego! Przebywając wśród roślin dostajemy więcej niż nam się wydaje. Oto kilka powodów dla których warto mieć rośliny w swoim najbliższym otoczeniu.

 1. Zwiększają Twoją produktywność

  Pracując w towarzystwie roślin jesteś bardziej produktywny. Badania wykazały, że jest to wzrost na poziomie 12%! Dodatkowo wszyscy wiedzą, że zieleń łagodzi nerwy, dzięki czemu jesteś mniej zestresowany. Bardziej wydajna i mniej denerwująca praca, czego chcieć więcej?

 2. Oczyszczają powietrze

  Rośliny zamieniają dwutlenek węgla w tlen, ale to nie wszystko. Oprócz tego są w stanie filtrować powietrze z zanieczyszczeń takich jak: benzen, ksylen, toluen… działają lepiej niż mechaniczne filtry powietrza. NASA udowodniła, że niektóre gatunki roślin są w stanie oczyścić powietrze z 87% toksyn w zaledwie dobę!

 3. Chronią Cię przed hałasem

  Rośliny działają jak naturalna kurtyna dźwiękochłonna. W miejscach gdzie przebywa na raz duża ilość ludzi, w prosty sposób można wydzielić miejsce roślinami, w którym będziemy czuć się bardziej komfortowo. Zieleń jest w stanie zmniejszyć poziom hałasu nawet o 5 dB!

 4. Dbają o Twoje zdrowie

  Słyszałeś o 'syndromie chorego budynku’? To częsty problem w budynkach z kontrolowanym klimatem. Sztuczne podtrzymywanie stałej temperatury i wilgotności powietrza źle wpływa na człowieka. Rozwiązaniem jest oczywiście zieleń, która ożywia takie wnętrze i sprawia, że jest bardziej naturalne, przez co spada ilość zachorowań związanych z drogami oddechowymi.

 5. Dbają o Twój portfel

  Masz problem ze zbyt nagrzewającym się mieszkaniem w lecie? Wprowadź rośliny doniczkowe. Żyjąca zieleń jest w stanie zredukować wahania temperatur i zapewnić stałą wilgotność powietrza. Korzystając z takiego rozwiązania spadną Twoje rachunki za energię pobieraną przez klimatyzatory i wiatraki.

 6. Zwiększają Twoją kreatywność

  O dziwo rośliny wpływają również na naszą pracę twórczą. Dzięki nim możemy być nawet o 15% bardziej kreatywni.

 7. Działa jak magnes

  Zieleń przyciąga człowieka. Ludzie odwiedzają częściej i chętniej miejsca w których jest dużo roślin. Często odbywa się to zupełnie nieświadomie, dzięki czemu niektóre sklepy wykorzystują ten fakt, żeby 'zwabić’ do siebie klientów. Zwróciłeś kiedyś na to uwagę?

To tylko niektóre z wielu powodów dlaczego warto mieć rośliny wokół siebie. Chcesz więcej? Zajrzyj na ZielenWeWnetrzach.pl

SKOMENTUJ