Zielone Wnętrze Miasta

to akcja społeczna

promująca zazielenianie wnętrz w Krakowie.

Jakub-GardnerCo roku wraz z rozpoczęciem jesieni i sezonu grzewczego dyskusja o stanie krakowskiego powietrza dominuje w prywatnych rozmowach, w mediach i na portalach społecznościowych.

Ekolodzy ostrzegają, alarm smogowy przez 90% dni zabrania dzieciom, kobietom w ciąży i osobom starszym wychodzenia z domu, a władze nie są w stanie poradzić sobie z problemem.

Rozwiązanie jest w naszych rękach – mieszkańców i firm lokalnych, a z pomocą przychodzą rośliny i ich zbawienny wpływ na człowieka.

Jakub 'Gardner’ Myśliwiec, lider OOP

Andrzej-NowińskiWiększość naszego czasu spędzamy w pomieszczeniach, co często nie jest zdrowsze od stania przy ruchliwej ulicy (Sick Building Syndrome). Dlatego walkę z zanieczyszczonym powietrzem najlepiej zacząć od wnętrz. Nie za pomocą filtrów powietrza generujących wysokie rachunki – ale roślin.

Odpowiednio dobrana roślinność pochłania i oczyszcza powietrze z toksyn, poprawia samopoczucie, obniża poziom stresu, redukuje zmiany wilgotności i temperatury powietrza.

Naturalne rozwiązania dają najlepsze rezultaty.

Andrzej Nowiński, Zieleń we wnętrzach

Sebastian Wojas, błahut wojas garden design

Aleksandra Błahut, błahut wojas garden design

Anita Kopczacka, Zielone Słoiki

Agnieszka-WłodarczykZieleń to życie – niby taki osłuchany banał, ale to prawda. Nie od dziś wiadomo, że rośliny oprócz oczyszczania i nawilżania powietrza pozytywnie wpływają na mikroklimat pomieszczeń oraz na samopoczucie osób przebywających w ich otoczeniu. Zieleń w biurze pełni dodatkową rolę – wzmacnia pozytywnie wizerunek firmy w oczach kontrahentów, podnosi jej prestiż, jest dowodem na to, że firma dba o swoich pracowników. Wpływa rownież korzystnie na efekty pracy zatrudnionych w nim osób, poprawia nastrój, zmniejsza stres.

Warto inwestować w rośliny do swojego wnętrza.

Agnieszka Włodarczyk, Świat Roślin

Organizator:

Organizatorem akcji jest fundacja Organizacja Ogrodów Polskich.

Zrzeszamy dynamicznych ludzi pełnych pasji. Rozwijamy ogrodnictwo i architekturę krajobrazu, wspieramy zawodowców, pracujemy na rzecz krajowego rynku i budujemy narodowy kapitał wiedzy.

Budujemy kulturę ogrodnictwa w Polsce.

dowiedz się więcej na: oop.org.pl

Współorganizatorzy:

logo_zww logo_swiatroslin logo_blahutwojas

Partnerzy akcji:

logo_03logo_plastc worxlogo_03

Patroni medialni:

logo_home_square logo_mamogrod